Ulubione (0)
Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.

Kwiaty Sztuczne

Renesans sztucznych kwiatów

Jeszcze kilka lat temu, ozdoby ze sztucznych kwiatów cieszyły się znacznie mniejszą popularnością. Nic dziwnego – ich wybór był znacznie bardziej ograniczony i kojarzyły się z wystrojem rodem z okresu PRL-u. Wiele się w tej kwestii zmieniło! Moda zatoczyła koło, a ozdoby wykonane ze sztucznych roślin powracają na salony, ale w znacznie odświeżonej wersji. Barwne, starannie wykonane i do złudzenia przypominające żywe odpowiedniki. Sprawdź, jak możesz je wykorzystać.

 

Sztuczne kwiaty do wazonu i nie tylko

Kompozycje ze sztucznych kwiatów doskonale prezentują się w wazonach. W sklepach z dodatkami do domu znaleźć można najróżniejsze ich modele. W naczyniach w stylu skandynawskim doskonale prezentują się pojedyncze łodygi czy pęczki kwiatowe, z kolei w wazonach art déco pięknie wyglądają bukiety z mieszanych kwiatów.Innym pomysłem na wykorzystanie sztucznych kwiatów do wazonu może być stworzenie tematycznych aranżacji: z wrzosów czy dalii w porze jesiennej, z fiołków i hiacyntów wiosną. O takie dekoracje łatwo dbać, ponieważ większe główki wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, a na mniejsze kwiaty można nakierować chłodny strumień suszarki i w ten sposób pozbyć się kurzu.Dekoracyjne gałązki warto też wpleść w gotowy wieniec wykonany na przykład z bluszczu czy jodły. W zależności od tego, jakich kwiatów użyjesz, możesz stworzyć ozdobę bożonarodzeniową, wielkanocną czy Halloween’ową. Wieńce pięknie prezentują się zawieszone na frontowych drzwiach lub jako element dekoracji na stole, w zestawie na przykład z wysoką świecą.

 

Sezon ślubny trwa cały rok

Sztuczne kwiaty doskonale sprawdzają się jako dekoracje ślubne. Pary najchętniej wybierają je zimą, kiedy żywe rośliny są często bardzo kosztowne, choć także w ciepłych miesiącach będzie to strzał w dziesiątkę. Bardzo popularne są ostatnio ścianki wykonane w całości ze sztucznych roślin: kwiatów, łodyg i liści, na których tle zasiada Para Młoda. Taka dekoracja może służyć też jako niebanalne tło do zdjęć. Sztuczne kwiaty doniczkowe znajdą swoje miejsce na stołach czy w pobliżu tak modnych teraz „słodkich kącików”. Ogromną zaletą sztucznych kwiatów jest fakt, że występują praktycznie we wszystkich możliwych kolorach, więc przyszłe panny młode ogranicza tylko wyobraźnia!

Menu

Menu

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się